Ethnographic

Canela Cave Hotel

Canela Cave Hotel, meşhur Kapadokya üçgeninin tam ortasında, Çavuşin’de konumlanır. Çavuşin Köyü geçmişte Ortodoks Rum halkının yaşadığı bölgenin en eski yerleşim yerlerinden biridir. Bölgede yoğun peribacası oluşumları mevcuttur. Çavuşin’de manastır hayatının başlamasıyla birlikte inşa edilen Kapadokya’nın ilk geniş hacimli kilisesi “Vaftizci Yahya” Canela Cave Hotel’in tam karşısında bulunur.

“Canela” sözcüğü İspanyolca’da “tarçın” anlamına gelir, İspanyol ve Latin Amerikalılar ile olan ilişki ve dostluğumuzu vurgulamak için özenle seçilmiştir. Günümüzde 7 oda (giriş katı kayadan oyma, ikinci katı ise el örgüsü taş kemer odalardan oluşmaktadır), 1 kayadan oyma kahvaltı salonu, ayrıca 1 kayadan oyma restoran ve geniş bir avlu ile 2009 yılından beri hizmet veren tesis yıllar boyunca konak olarak kullanılmıştır. 2006 yılında Yarkın Düzkan tarafından aslına uygun olarak restore edilmeye başlanan yapı, “Taşınmaz Kültür Varlığı” unvanına sahip olarak Çavuşin’in gerçek anlamda ilk butik oteli olmuştur.

Canela Cave Hotel’in büyük terası 360 derece balon seyri için uygun ender alanlardan biridir. Canela Cave Hotel’in tasarımında geleneksel ürünlere ve antika eşyalara sıklıkla yer verilmiştir. Tüm odalara ve tesisin diğer bölümlerine farklı zamanlara ve yerlere ait halılar, antika ürünler, koleksiyonlar ve tablolar özenle yerleştirilmiştir. Otelin tasarımında el işi olmayan hiçbir ürüne yer verilmemiştir.

Modern çağın bir getirisi olarak, tüm odalarımızda smart TV’ler ve ücretsiz internet hizmeti bulunmaktadır.

Otelimizin bünyesindeki Zindan Restaurant isteyen misafirlerimize öğlen ve akşam yemeği hizmeti sunmaktadır. Zindan Restaurant’ın menüsünü Türk ve dünya mutfağının seçkin lezzetlerinden oluşturulmuştur.

Hizmetlerimiz

7/24 Havalimanı Transferi

İsteğinize göre standart veya özel araçlar ile Havalimanı-Canela Cave Hotel ve Canela Cave Hotel-Havalimanı transferleri organize edilmektedir. Kayseri Erkilet Havalimanı ve Nevşehir Kapadokya Havalimanı seçenekleri mevcuttur.

Kapadokya Bölge Turları

Kapadokya’nın gizemli tarihini ve coğrafik özelliklerini uzman bir anlatıcıdan dinleyin. Gün boyu süren bölge gezintileri seçimize göre standart ve özel turlar olarak organize edilmektedir.

Balayı
Paketleri

  • Özel Karşılama
  • Geniş Jakuzili Mağara Suit
  • Oda süsleme
  • Oda kahvaltı seçenekleri
  • Şarap ya da alkolsüz içecek ikramı
  • Zindan Restaurant’ta bir akşam yemeği
  • Ücretsiz havalimanı transferleri
  • Ücretsiz bölge turu ya da aktiviteler (Balon uçuşu dahil değildir.)
Masaj
Terapi

Uzun bir gezi gününden sonra tüm yorgunluğunuzu alacak odanızda masaj hizmeti uzman bir ekip tarafından sağlanmaktadır.

Türk
Hamamı

Dünyaca markalaşmış Türk Hamamı’nın rahatlatıcı etkisini Kapadokya’da deneyimleyin.

Bize ulaşın

Adres

Göreme Tarihi Milli Parkı, Vadiler Sk. Çavuşin/Avanos/Nevşehir

İletişim

Telefon: 0 (384) 532 70 60

Email: info@canelahotel.com

Çalışma Saatlerimiz

7 Gün 24 Saat

Bizi takip edin

Instagram

×

Merhaba!

WhatsApp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz!

× Bize Ulaşın